Finanční vzdělávání mládeže

Metody finančního vzdělávání mládeže jsou velmi různorodé a zásadním způsobem se odvíjí od věku a specifik cílové skupiny vzdělávaných osob. Akademie Diversitas vám představuje dva metodické materiály, které jsou využitelné v práci s dětmi a mládeží na základních a středních školách, vč. dětí, které mají specifické vzdělávací potřeby.

 

Finanční slovníček

Finanční slovníček obsahuje výběr nejpoužívanějších finančních termínů či produktů, které představuje srozumitelnou formou pro danou cílovou skupinu. Lze používat společně s realizací Finanční hry LOVE nebo také samostatně při lekcích finančních vzdělávání.

Finanční slovníček si můžete stáhnout zde.

 

Finanční hra LOVE

Finanční hra LOVE, vytvořená pracovníky IQ Roma servisu, o.s., simuluje životní realitu žáků a studentů a jejich rodin. Má podobu stolní deskové hry, po níž se žáci pohybují v závislosti na hodu kostky a dostávají se do různých životních situací, které souvisí s finanční stránkou života. Řeší vyhledání a stanovení nejlepší nabídky v rámci mnoha oblastí – počínaje nalezením optimálního bydlení, jeho formy a konče stanovením vhodného tarifu mobilního operátora. Zjišťují, že za veškeré služby, které jsou jim poskytovány, je třeba zaplatit.  Účastníci tak získávají množství informací hravým a snadno zapamatovatelným způsobem. 

 

hra_LOVE

 

Pokud máte zájem o zaslání Finanční hry LOVE kontaktujte Moniku Menšíkovou na e-mailu: monika.mensikova@iqrs.cz